Hiç Para Harcamadan Başarılı Bir Blog Sitesi Nasıl Kurulur

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Hiç Para Harcamadan Başarılı Bir Blog Sitesi Nasıl Kurulur
0 Yorum 160 Okuma

Bugün bir blog sitesi açmanın belli bir maliyeti vardır. Birçok kişi, bir blog sitesi açmak için bir ton deneyim ve belli bir bütçeye ihtiyaç duyduklarını düşünüyor. Bu gerçeklikten çok uzak, çünkü istediğiniz herhangi bir blogu oluşturmak bunlara gerek olmayabilir.

Mevcut deneyimleriniz ile eğitim veya teknoloji gibi alanlarda bir blog sitesi oluşturmak veya TV dizilerine olan ilginizle bir blog oluşturmak istiyorsanız, başlamanız için bazı belli stratejiler vardır. Felsefenizi oluşturmanız ve blogunuzu sıfırdan başlatmanız gerekir.

Nasıl ilerleyeceğinizi ve bunu nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi öğrenmek için bu makaledeki stratejileri okuyun.

Odaklanmanızı Planlayarak Küçük Başlayın

Blogunuza ufak ufak başladığınızda sınırınız gökyüzüdür.

Tutkulu olduğunuz ve bağlı kalabileceğinizi bildiğiniz bir odaklanma alanı var. Bu, mümkün olduğunca uzmanlaşma anlamına gelir.

Örneğin, eğer profesyonel bir futbol meraklısıysanız, en yeni futbol haberlerinden daha fazlasını yazarak kendinizi diğerlerinden ayırmak iyi olur.

Bir niş oluşturarak ve sesinizi anlayarak, daha büyük bir izleyici kitlesi yaratır ve blog markanızla uzun ömürlü kalırsınız. Blogunuzun odak noktasını bildiğiniz zaman, bazı eskimeyen yazılardan başlayarak içeriği tutarlı bir şekilde dağıtmak daha kolay hale gelir.

Onları kurmak, sayısız konu hakkında beyin fırtınası yapmayı ve kaliteli içerikle başlamayı kolaylaştırır.

Kim olduğunuzu bilmek, hedef kitlenizi daha iyi bulmanızı sağlar.

Çoğu durumda, herkesi almaya çalışmak, sulandırılmış bir ürün elde ettiğiniz anlamına gelir. Daha iyi bir blog oluşturmak için bu değişkenleri işaretlemenizi ve kullanmanızı sağlayan, konunuzla ilgili ciddi bir araştırma yapın.

Akılda Kalıcı Bir Blog Başlığı Yaratın, Alan Adınızı Satın Alın ve Başlama Tarihi Ayarlayın

İçerik kraldır, fakat markalaşma daha önemlidir.

Blogunuzun ve etki alanınızın adı, insanların sizi bulmasına ve tanımlamasına yardımcı olur.

Herhangi bir şeyi yayınlamaya başlamadan önce, tüm pazarlama araçlarınızda kullanabileceğiniz akılda kalıcı bir ad oluşturun.

Bunları bir kez oluşturduktan sonra, devam edin ve domain adınızı satın alın, böylece kullanım hakkı ve ele alınması gereken daha az önemli bir konu olsun. Buradan bir başlama tarihi oluşturun, böylece buna bağlı kalabilirsiniz ve kendinizi işe başlamak için sorumlu tutabilirsiniz.

İşi Kolaylaştıran Bir Platform Seçin

İş akışınızı olabildiğince kolaylaştıran bir platformda karar vermeniz önemlidir.

İnsanlar genellikle bloglarını yayınlamak için WordPress, Blogger, Wix ve Squarespace gibi platformları kullanıyor. Bu, sizin için hangi şablonları ve özellikleri kullanacağınız ve diğer değişkenleri ile tercih meselesidir.

Bu platformların güzelliği ücretsiz denemeler sunmalarıdır, dolayısıyla ilk başta para harcamanıza gerek kalmaz. Deneme yapmak, paradan tasarruf etmenize, küçükten başlamanıza ve ihtiyacınız olan kaynakların hangisi olduğuna karar vermenize olanak sağlar.

Başlamak için Beş Sütun Gönderi Yaz

Blogunuza küçük küçük başlayabilmek için, Evergreen yazılarını oluşturarak başlamalısınız. Evergreen içerik, yapraklarını hiç dökmeyen her daim yeşil kalan ve okuyanı da her okuduğunda yeşillendiren yazı türüdür. Okuyucunun nedir ve nasıl yapılır gibi sorularına cevap vererek temel bilgi ihtiyacını karşılar ve en az orta seviyede uzmanlık gerektirir.

Bunlar sizi bir marka otoritesi olarak belirleyen ve blogunuzun neyle ilgili olduğunu gösteren yazılardır. Bu yayınların her zaman müşterileriniz için eğitici veya eğlenceli ve değerli olduğundan emin olun.

Bu gönderileri önceden oluşturarak, blogunuzun tonunu ayarlayabilir ve insanları içine çeken içeriği oluşturduğunuzdan emin olursunuz. Bu beş gönderiyi beklettikten sonra, tekrar baştan başlamalısınız. Nefes alma odası diğer yazılarınızı yazmaya başlamak için.

Bir Yayıncılık Programı ve Süreci Oluşturun

Blogunuzla birlikte hedefi vurmak için, son başvuru tarihlerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Bunu yapmanın en iyi yolu, bir yayın takvimi oluşturmak ve onu bir takvim veya başka bir gösterge tablosu kullanarak harekete geçirmek. Bu programı oluşturarak ve blogunuzu işiniz haline getirerek erteleme durumundan kaçınmanız daha iyi olur ve onunla başarıya ulaşabilirsiniz.

Eğlenceyi Takip Edin Böylece Kaybetmeyin

Herhangi bir blogun son hedefi para kazanmak veya markanızı inşa etmektir.

Ancak, bu konuya çok fazla odaklanmak, kaybetmenin en kolay yoludur. Bunun yerine, eğlenceyi takip edip tutkunuza sadık kalırsanız, tutarlı kalabilirsiniz. Disiplin ile tutku ekleyin ve yıldız içeriği oluşturup sık sık yayınlayabileceksiniz.

Dışarı Çıkın, Temiz Hava Alın ve Düzenli Olarak Mola Verin

Kendinize iyi baktığınızda, blogunuzda profesyonel olmak sizin için daha kolay olacaktır.

Bu, sağlıklı ve zinde kalmanızı, direnç ve aksiliklerde çok fazla mola ve güç almanızı gerektirir. Steven Pressfield'in “Sanat Savaşı” na göre direniş her sanatçının düşmanıdır ve gün geçtikçe aşılması gerekir.

Egzersiz yaptığınızda, iyi beslendiğinizde ve zihinsel gücünüzü arttırdığınızda, direnciniz çelik gibi olacak. Bunu bir yaşam tarzı yap ve kariyer planla.

Büyüleyici Bir Blog Oluşturmak için Hepsini Bir Araya Getirin

Sınırlı kaynaklar hiçbir zaman blogunuza başlamamak için bir neden değildir. Küçük başladığınızda ve bazı stratejiler kullandığınızda, blogunuza sihirli bir dokunuş yapabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum