WhatsApp
Telefon
Yükleniyor...

Web Siteniz için En İyi Arka Planı Seçin.

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Web Siteniz için En İyi Arka Planı Seçin.
23 Temmuz 2019, 23:51 0 Yorum 92 Okuma

Arka planınız, bir ziyaretçinin web sitenizdeki ilk izlenimidir ve göz atmaya devam eden veya bu pencereyi kapatan şey olabilir. İyi bir arka plan, web sitenizin sesini içeriğinizden rahatsız etmeden ayarlar. Her zaman görünür ama göze çarpmıyor. Hedef kitlenizin dikkatini çekmeli ve işletmeniz veya blogunuz hakkında daha fazla bilgi edinmeye meraklı olmalıdır.

Merak ediyor olabilirsiniz, gerçekte ne kadar var? Orada çok güzel arka plan tasarımları ile cevap, “düşündüğünüzden daha fazlası” dır. Bu nedenle, web sitenizin arka planı için bu olasılıklar listesine girip neyi seçebileceğinizi görün.

Jimdo ile üç arka plan seçeneğinden birini seçebilirsiniz: arka plan rengi, video veya arka plan fotoğrafı.

Arka plan rengi: Marka kimliğinizle kolayca eşleşir ve ziyaretçilerin dikkatini içeriğinize odaklar.
Arka plan resmi: Bu klasik seçim, duygusal düzeyde ziyaretçilerle bağlantı kurmanıza olanak sağlar, ancak biraz rahatsız edici olabilir.
Arka plan videosu: Dikkat çekmek için hareketi kullanır ve ziyaretçilere kısa bir süre içinde hakkınızda çok şey anlatır.
Bu makalede, web sitenizin blokları için farklı arka plan türleri arasında nasıl bir seçim yapıp bunları nasıl ayarlayacağınızı göstereceğiz.

Fotoğraf arka
Hangi bloklar: Kapak, Afiş, Rezervasyon ve Görüntü Blokları
Kullanabilecekleriniz: JPEG, PNG veya GIF dosyaları Bilmeniz gerekenler:
Renklerinizi çok parlak yapmayın;
Nasıl kurulur: Web sitemdeki fotoğrafları nasıl değiştiririm?

Gri tonlamalı web sitesi
veerdonkmobility.nl, ince ve modern bir arka plan için gri tonlamalı bir fotoğraf kullanır.

Bir duygu iletmek
Eğer check out 2018 den Adweek en iyi 25 reklamlarını , hepsinin bir yönü var göreceksiniz ortak-onlar duygu uyandırmak. Duygusal marka, pazarlamada izleyicilere hitap etmek için kullanılır, ancak bu web sitenizin arka planı için de işe yarayabilir.

Bir arka plan resmi seçerken, işinizle alakalı bir resim seçin. Ziyaretçilerinizin olumlu bir şeyler hissetmesini veya markanızla duygusal bir bağ kurmasını sağlayacak.

Örneğin, ekip oluşturma günleri sunarsanız, insanların eğlenip birbirleriyle etkileşime girdiğini gösteren bir aksiyon çekimi kullanabilirsiniz. Tabii ki, evinizde gün batımının rüya gibi bir fotoğrafı güzel bir resim olabilir, ancak ziyaretçilere işiniz için bir his vermez. Hareket, insanlar veya ilginç bir perspektif içeren bir görüntü, arkaplanınızı gerçekten öne çıkarabilir.

Bu, ürününüzü, yerinizi veya kendinizi en iyi şekilde sergileme şansınızdır. Tek bir arka plan görüntüsüne karar veremiyorsanız, düz bir renkle tutun ve fotoğraflarınızı bir Slayt Gösterisi Bloğu'nda gösterin.

 

WEB SİTENİZİ OLUŞTURUN

 

Bedeninizi mükemmelleştirin
Genellikle göz ardı edilen bir faktördür, ancak doğru boyuttaki görüntüleri kullanmak web sitenizin daha profesyonel görünmesini sağlamada tüm farkı yaratacaktır. Görüntüdeki gereksiz arka plan alanını kırpmayı deneyin; bu nedenle vurgulamaya çalıştığınız ürün, bir kişi veya tatil beldesine vurgu yapın.

Modern bilgisayar monitörleri için en iyi şekilde çalışacağından, portre yerine yatay bir görüntüye gidin. StatsCounter'a göre , bilgisayar ekranları için en yaygın çözünürlük 1366 x 768 pikseldir (Mart 2019 itibariyle), bunu takiben 1920 x 1080 pikseldir. İyi bir kural olarak yaklaşık 2000 piksel genişliğinde bir arka plan görüntüsü öneririz, çünkü bu çözünürlüğe sahip fotoğraflar, çoğu içeriğe sahip bir blokta arka plan olarak kullansanız bile, çoğu ziyaretçi için keskin olacaktır. Minimum çözünürlükten daha düşük bir resim yüklemek, 80'lerin tarzında pikselli bir görünüme neden olur (ve bazı şeyler geçmişte kaldı.)

Arkaplan fotoğrafınız olarak kullanmak için bir JPEG veya PNG resmi yükleyebilirsiniz. Veya hareketli bir arka plan oluşturmak için GIF resimlerini kullanın. Yine de, hareketli arka planların ziyaretçiler için rahatsız edici olabileceğini unutmayın.

Daha yaşlı adam
Bir kişinin kırpılmış, yüksek kaliteli görüntüsü, bir plan veya organizasyonun arkasındaki insanlığı ve neyi başarmaya çalıştığını göstermek için güçlü olabilir.

Profesyonel ipucu : Piksel boyutundan emin değilseniz, görüntü dosyasını sağ tıklatarak, “Özellikler” i ve ardından “Özet” sekmesini seçerek bunu bir PC'de bulabilirsiniz. Mac'te, görüntü dosyasına sağ tıklayın, “Bilgi Al” ı seçin ve ardından “Daha Fazla Bilgi” üzerine tıklayın.
Yüksek kaliteli görüntüleri çevrimiçi olarak bulun
Yüksek çözünürlüklü görüntüler web sitenizi popüler hale getirir. Siteniz için harika arka plan görüntüleri elde etmek için profesyonel bir fotoğrafçı olmanıza gerek yok. Jimdo web sitenizdeki Resim Kitaplığında çok sayıda profesyonel resim bulacaksınız. Veya tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu göremiyorsanız, ücretsiz yüksek kaliteli stok fotoğraflarını alabileceğiniz birçok çevrimiçi kaynak vardır .

Kendi ürününüzün fotoğrafını arka plan görüntüsü olarak almak ve profesyonel bir fotoğrafçı çekmek istemiyorsanız, bir DIY ışık kutusunu kullanarak profesyonel bir fotoğraf çekmenin harika ipuçlarına sahibiz .

 

Video arka planları
Hangi bloklar: Kapak, Afiş, Rezervasyon ve Görüntü Blokları
Kullanabilecekleriniz: YouTube veya Vimeo'dan videolar Bilmeniz gerekenler
: Yavaş hareket eden videolar arka plan olarak en iyi şekilde çalışır
Nasıl ayarlanır ?

Video oynatıcı

00:00
00:10

 

Video arka planları oldukça etkileyici görünüyor, ancak nefes kesici bir arka plana sahip olmak ve web sitenizden rahatsız etmeyecek şekilde dengeleyici bir hareket. Sayfalarınızda hareket eden her şey dikkat çekecek ve videolar ziyaretçilerinizin önemli bilgiler fark etmesini sağlamak için harika bir yol olabilir.

Mükemmel klip
Dolphin web sitenize bir video eklemek için YouTube veya Vimeo'dan bir klip seçmeniz gerekir. Pond5 veya AllTheFreeStock gibi sitelerden telifsiz video klipler de alabilirsiniz .

Kapak, Afiş, Rezervasyon ve Görüntü Bloklarının tümü, ekranın genişliğini kapsayan videoları göstermenizi sağlar. Bunlar telefonlara ve tabletlere çok yakışıyor. HD kalitesinde videolar kullanmanızı öneririz, çünkü bunlar daha büyük ekranlarda da keskin görünecektir.

Film müziğini atla
Bloklarınızdan birine video eklediğinizde, ses olmadan otomatik olarak oynatılmaya başlar. Niye ya? Çünkü size bir ses saldırısı yapan web siteleri, üzerine iner inmez sizi rahatsız edici olabilir. Web sitenizin soundtrack'ini sevebilirsiniz, ancak şüphesiz ziyaretçilere dikkat çekmek onları kapatmanın en hızlı yollarından biridir.

Bazen bir videonun üzerine metin yerleştirmek okumayı zorlaştırabilir. Bu sorunu sizin için çözdük! Video arka planınıza metin veya düğme eklediğinizde, videonuza otomatik olarak yarı saydam bir renk filtresi uygularız. Böylece ziyaretçiler videonuzu izleyebilecek ve metninizi kolayca okuyabilecek.
Profesyonel ipucu: Videonuzu kısa tutmaya çalışın. Jimdo, videoyu en baştan otomatik olarak dolaştıracak, böylece bitmeyecek.

 

Düz renk arka planlar
Eğer fotoğrafçılık sizin tarzınız değilse , web sitenizin arka planı olarak kullanabileceğiniz birçok seçenek var . Eğlenceli ve kabarcıklı bir ifade vermek için koyu renkli blokları kullanmayı deneyin. Renklerin sektörünüze ve işiniz hakkında vermek istediğiniz izlenime uygun olduğundan emin olun.

Hangi bloklar: Jimdo web sitenizdeki tüm bloklar
Ne kullanabilirsiniz: Renk düzeninizden herhangi bir renk Bilmeniz Gerekenler
: Parlak renkler aşırı olabilir, bu nedenle arka planınız için ince bir renk tonu kullanın
Nasıl kurulur: Rengi nasıl değiştiririm Bir blok

Yeşil web sitesi
Caz Koçluğu ve Eğitimi, arka plan rengi olarak canlı mavimsi bir yeşil kullanır.

Markada kal
Arka plan rengini seçtiğinizde, markalamanızda zaten kullanmakta olduğunuza sadık kalın. Renklerinizi henüz seçmediyseniz, şirketinizin kişiliğine uygun bir palet seçerek başlayın. İnsanlar farklı tonları farklı duygu ve duygularla ilişkilendirir. Her yerde tutarlı renkler kullanırsanız, insanların markanızı tanıması daha kolay olacaktır.

Çoğu marka renk kombinasyonu kullanır. Arka planınız için çok parlak olmayan birini seçin. Mevcut marka renklerinizden hiçbiri uygun değilse, beyaz bir arka plan kullanın. Beyaz, temiz, taze ve nötrdür ve web sitenizin içeriğinden rahatsız etmeyecektir.

Kontrast renkler bloklarınızı daha dikkat çekici hale getirir. Örneğin, sayfanızın tamamı beyaz bir arka plana sahipse, pembe, yeşil veya siyah bir blok gerçekten göze çarpacaktır. Bu, özellikle önemli bir harekete geçirme ifadesini vurgulamak istediğinizde kullanışlıdır.

 

WEB SİTENİZİ OLUŞTURUN

 

İşleri açık tutar
Arka plan, metninizin görünürlüğünü de etkileyebilir, böylece ziyaretçilerin yalnızca içeriğinize odaklanmasını gerçekten istiyorsanız, düz beyaz bir arka plan daha iyi çalışır. Beyaz alan, web sitenize daha geleneksel veya ciddi bir işletme imajına uyacak temiz ve zarif bir görünüm kazandırır.

Profesyonel ipucu: Daha rustik bir şey mi arıyorsunuz? Değiştirmek için ahşap veya tekstil gibi doku kökenden deneyleri deneyin .

Çarpıcı bir arka planın gücünü abartmayın. Arka planınızı yaratıcı bir şekilde kullanın; ziyaretçileriniz işinizle ilgili olumlu bir izlenimle uzaklaşacaktır. Bu yüzden, sizin için en iyi olanı deneyin ve farklı seçeneklerle denemeler yapın!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum