WhatsApp
Telefon
Yükleniyor...

Web Sitenizi Başka Bir Firmaya Nasıl Taşıyabilirsiniz

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Web Sitenizi Başka Bir Firmaya Nasıl Taşıyabilirsiniz
24 Temmuz 2019, 00:15 0 Yorum 84 Okuma

Hepimiz en iyi pazarlığı bulmak için alışveriş yaparız. İster daha iyi bir fiyat, ister daha modern bir tasarım, ister sadece web sitenizi geliştirmek istiyorsanız, web sitenizi kendiniz yönetebileceğiniz bir platforma taşımak bir oyun değiştirici olacaktır! Peki sonunda ihtiyacın olan her şeye sahip mükemmel bir web sitesi kurucusu bulduğunda ne olacak? Eski web siteniz ile neler yaparsınız? Tüm içeriğinizi ve fotoğraflarınızı taşımak için kolay bir yol var mı? Şey, düşündüğünden daha basit.

Neden yeni bir web sitesi oluşturucusuna geçmek isteyebileceğinize ve bununla ilgili olarak nelerden bahsedeceğinize hemen göz atalım.

 

Web sitesi sağlayıcınızı değiştirme nedenleri:
Web siteniz SEO çok karmaşık. Jimdo ile otomatik SEO'ya sahipsin, çünkü kim bu SEO temizlik işlerini yapacak zamanın var, 404 sayfa oluşturmak gibi?
GDPR uyumlu değil. AB’deki yeni gizlilik kurallarıyla, web sitenizin veya çevrimiçi mağazanızın uyumlu olduğundan emin olmak önemlidir, aksi takdirde kuralları çiğnemek için kancayı takabilirsiniz. Web sitenizin kurucusunun GDPR ve Jimdo gibi coğrafi engelleme kuralları ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin .
Web sitenizi hareket halindeyken düzenleyemezsiniz. 2019 ve yüzleşelim, bir masaüstü bilgisayara müşterilerinizden daha fazlasını zincirlemek istemezsiniz. Başka bir uygulamayı indirmek zorunda kalmadan web sitenizi veya çevrimiçi mağazanızı doğrudan akıllı telefonunuzdan düzenleyebilmelisiniz. Depolama alanı olduğu gibi sınırlıdır.
Siteniz eski görünüyor. Web siteniz 2009’dan henüz yeni açılmış gibi görünüyorsa, tasarım değişikliği zamanı gelebilir .
Resim eklemek çok uzun sürüyor. Jimdo ile web sitenizi, işletmenizin sosyal medya sayfasından çekilen resimlerle güncellemek kolaydır.
Kendin değişiklik yapamazsın. AI web sitesi oluşturucu ile birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturmak ve istediğiniz gibi görünmesini sağlamak hiç olmadığı kadar kolay. Tweaks yapmak kadar basit olmalı! Nasıl olduğunu kontrol et.
Çok pahalı. Bir işletme kurmak yeterince pahalıdır, web siteniz çok pahalıya mal olmamalıdır .

WEB SİTENİZİ YARATIN

Web sitenizi taşımak için hazırlık kontrol listesi.
İptal tarihini ve politikasını öğrenmek için mevcut sözleşmenizin ayrıntılarını okuyun. Yeni bir web sitesi oluşturmadan veya web sitenizin içeriğini ve e-postalarını kaybedinceye kadar eski web sitenizi iptal etmeyin.
Bir dokümanda tüm sayfalarınızın bir taslağını oluşturun . Ardından, web sayfanızın metnini her sayfaya kopyalayıp yapıştırın.
Tüm web sitesi resimlerinizi bilgisayarınızdaki bir klasöre kaydedin.
Web sitenizde kullandığınız tüm gereçlerin (varsa) bir listesini yapın.
Yeni web sitenizi başlatın.
E-posta hesabınızın yeni web sitesi oluşturucunuza aktarılıp aktarılamayacağını kontrol edin.
Yeni sağlayıcınıza, etki alanınızı transfer edip edemediğinizi veya iletmeniz gerekip gerekmediğini sorun.
Şimdi harekete geçmeye hazırsınız. Her adıma yakından bir göz atalım.

 

1. İptal politikanıza bir bakın
Yeni web sitesi oluşturucunuza mümkün olan en kısa sürede taşınmaktan heyecan duyuyorsunuz. Fakat bir dakika bekleyin; iyi baskıyı kontrol ettiniz mi? Herhangi bir yeni sözleşmeye başlamadan önce iptal tarihini ve politikasını öğrenmek için mevcut sözleşmenizin ayrıntılarını okumakta fayda vardır. Web sitenizin aboneliği henüz yenilendiyse, sözleşmenizin bitmesi biraz zaman alabilir. Eski ve yeni web siteniz arasında daima bir geçit olacaktır, ancak geçiş süresini kısaltarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

Unutmayın, yeni bir web sitesi oluşturmadan eski web sitenizi iptal etmeyin, yoksa önceki içeriğinizi ve e-posta geçmişinizi kaybedersiniz.
2. Tüm sayfalarınızın bir taslağını oluşturun
Web sitenizde ne olduğunu görmenin en iyi yolu, tüm sayfalarınızın özetini okunması kolay bir biçimde not etmektir. Numaralı bir liste gibi.

Küçük işletme web sitesi için basit bir taslak.

 

Her şeyi listeledikten sonra, kaç sayfanız olduğunu kontrol edin. Beş ila yedi birincil sayfaya yapıştırmanızı öneririz, çünkü bu sitenizin darmadağın görünmesini önler ve ziyaretçilerin gezinmesini kolaylaştırır. Bundan daha fazla sayfaya ihtiyacınız varsa, ana sayfalarınızın altında alt sayfalar oluşturmak için bir araya toplayın.

Bu aşamada biraz bahar temizliği yapma fırsatı buldum . 2015'teki bahar satışınızla ilgili bu alt sayfayı gerçekten aktarmanız mı gerekiyor? Yeni web sitenize almak istemediğiniz sayfaları tek tek inceleyebilirsiniz. Ardından, tüm metni kopyalayıp dokümanınıza eklemek istediğiniz sayfalardan yapıştırın.

Bilinmesi Gerekenler: Sayfa adlarını (veya URL yapılarını) aynı tutmak önemlidir. Örneğin, site planınızı yeniden düzenlerseniz, bir sayfanın URL'si mywebsite.com/about adresinden mywebsite.com/mystory/about olarak değişebilir ve o sayfaya giden bağlantıların güncellenmesi ve kontrol edilmesi gerekir.
Unutmayın, ziyaretçileriniz ihtiyaç duydukları şeyi olabildiğince çabuk bulmak istiyorlar (üç tıklama veya daha az). Her ek tıklamada, ziyaretçinin sayfanızdan ayrılması tehlikesi vardır. Ayrıca, bir ziyaretçinin hangi sayfaya geldiğine bakılmaksızın, yollarını bulmalarının kolay olduğunu da kontrol etmek iyi bir fikirdir.

 

3. Tüm web sitesi resimlerinizi kaydedin
Süper organize bir kişiyseniz, web sitenizin tüm resimlerini bir klasörde zaten bulabilirsiniz. Değilse, bir “Web sitesi” klasörü oluşturarak başlayın. Bu sayede ihtiyacınız olan fotoğrafları kolayca bulabilir ve doğrudan yeni web sitenize yükleyebilirsiniz.

Jimdo ile, bir veya tüm resimleriniz web sitenize otomatik olarak çekilecekse, Facebook veya Google İşletme profilinizi bağlayabilirsiniz.

 

4. Hangi aletlere veya dış araçlara sahipsiniz?
Sahip olduğunuz web sitesinin türüne bağlı olarak, tümleşik widget'larınız olabilir . Sosyal medya widget'ları, müzik widget'ları veya Aralık ayından bu yana kaldıramadığınız kar widget'ları gibi. Yeni sağlayıcınızla bir çözüm bulabilmeniz için kullandığınız tüm gereçlerin bir listesini yapın.

Örneğin, Jimdo Dolphin ile kod eklemeniz gerekmez. Bunun yerine, çok daha kolay olan entegre çözümlerimizi kullanabilirsiniz. Belki eski web sitenize bir Spotify çalma listesi eklediniz, ancak Jimdo ile yapmanız gereken tek şey bir Müzik bloğu eklemek ve hepiniz hazırsınız! Web sitenize eklemek istediğiniz albüm, şarkı veya çalma listesi URL’sini girmeniz yeterlidir.

 

5. Yeni web sitenizi başlatın
Günümüzde mevcut tüm akıllı teknolojiler sayesinde, web sitenize başlamak zaman alıcı olmak zorunda değildir. Örneğin, Jimdo gibi bir AI web sitesi oluşturucusuna gittiğinde, Asistan size işiniz ve endüstriniz hakkında birkaç soru soracak, o zaman hey presto! Yeni web siteniz kullanıma hazır. İşte nasıl çalışıyor:

Facebook veya Google’da bir işletme sayfanız varsa, web sitenize bağlayabilirsiniz, böylece logo, resim ve işletme bilgileriniz sizin için yeni Jimdo sitenize çekilir. Ardından, mevcut bilgilerinizi sektörünüze dayalı profesyonelce hazırlanmış içerikle birleştirir. Sonuç, tamamen işiniz için uyarlanmış metin, fotoğraf ve kendi bilgilerinizle birlikte kullanıma hazır benzersiz bir web sitesidir. Süper kolay ve son tweaks için hazır modern bir web sitesi ile sonunda.

Not: Web sitenizi daha iyi tasarım SEO için optimize etmek için alt metin eklemeyi unutmayın .
Web sitenizin iyi göründüğü veya herhangi bir web tasarım ilkesini bilip bilmediğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Sadece logonuzu ekleyin ve Jimdo otomatik olarak web sitenize uygun bir renk düzeni sunacaktır . Sadece son rötuşları ekleyin.

 

WEB SİTENİZİ YARATIN

6. E-posta adresinizi bağlayın veya iletin
Mevcut web sitesi sağlayıcınızla bir e-posta adresiniz varsa, e-postanız sunucularında yayınlanabilir. Öyleyse, e-postalarınızı yeni sağlayıcınıza taşımadan ve iletmeden önce e-posta hesabınızı, kişileri ve mesajları yedeklemeniz gerekir.

Jimdo ile, bizim tarafımızdan barındırılan bir alana sahip müşteriler, 5 e-posta yönlendirme adresinden yararlanmaktadır. Alternatif olarak, e-posta adresinizi kendi etki alanınızla ayarlamak için Google’ın ücretli hizmet G Suite’ini kullanabilirsiniz .

 

7. Etki alanınızı aktarın
Yeni sağlayıcınıza , etki alanınızı transfer edip edemeyeceğinizi veya iletmeniz gerekip gerekmediğini sorun. Etki alanınızı aktarabiliyorsanız, bu harika. Değilse, alanınızı yönlendirmeniz gerekir. Herhangi bir harici etki alanı, CNAME veya Ad Sunucuları tarafından iletilebilir . Alan adınızı transfer etmenin birkaç gün alacağını unutmayın .

 

Etki alanınızın aktarım aşamasında e-postanızın kullanılamayabileceğini unutmayın.
Sıradaki ne?
Hazırlık kontrol listemizi gözden geçirdiyseniz ve yeni sağlayıcınızın ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olduysanız, üye olun ve eski sözleşmenizi iptal edin. Bir süre için iki web siteniz olacak, ancak bu değişim süresi kontratınız sona ermeden önce her şeyin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmanıza olanak sağlayacak. Bir süre yeni web sitenize göz atmak ve performansının nasıl olduğunu görmek için istatistiklerinizi kontrol etmek iyi bir fikirdir . Ayrıca, Google’a biraz zaman alabilecek yeni web sitenizi endeksleme fırsatı verir .

Çok sayıda teknik bilgi veya web tasarımcısı gerektiren basit bir web sitesi bile oluşturmak. Ancak şimdi kolayca kendiniz yapamamanızın ve aynı (ya da daha iyi) sonuçlar almanız için hiçbir neden yok. Yapmanız gereken tek şey sizin için en iyi çözümü bulmak için küçük bir araştırma ve birkaç dakika içinde kullanıma hazır yeni bir web siteniz olabilir!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum