WhatsApp
Telefon
Yükleniyor...

Özgeçmiş (Kişisel) Web Sitesi?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Özgeçmiş (Kişisel) Web Sitesi?
23 Temmuz 2019, 23:46 0 Yorum 97 Okuma

Özgeçmiş web sitesi gerçekten kağıt versiyonundan daha mı iyi? Madde işareti, siyah ve beyaz metin, üçüncü şahısta kendiniz hakkında yazmanın garipliği - yapabileceklerinizi gerçekten yansıtan bir özgeçmiş yazmak zordur.

İş arayanların özgeçmişlerini çevrimiçi hale getirmeleri için daha iyi bir yol var ve bu kendi özgeçmiş web sitenizi oluşturuyor. CV'nize çok ihtiyaç duyulan bir hayat katacaktır ve inşa etmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Bu yazıda özgeçmiş web sitesinin bölümlerinden geçeceğiz ve ilham için özgeçmiş web sitesi örnekleri göstereceğiz.

Neden bir özgeçmiş web sitesi oluştur?
Kağıt, yalvarıyorum! Özgeçmiş veya CV web sitesinin iş aramanıza yardımcı olmasının bazı nedenleri aşağıda verilmiştir:

Mesajı kontrol etmenizi sağlar. Sabah kahvaltısına değer herhangi bir işe alma yöneticisi Google'a gidiyor. İlk olarak ne görünmek istersin? İdeal olarak, ilk sonuç sizin kontrol ettiğiniz ve sizi en iyi şekilde boyayan kişisel web siteniz olacaktır. Sosyal medya hesapları, eski işlerdeki eski bilgiler ve yeğeninizin Easter Egg avındaki fotoğraflarınız… hepsi sayfanın ilerleyen kısımlarında görünecek.
Kişiliğinizi gösterir. Siyah beyaz bir kağıdın yapamayacağı bir şey var ve bu senin neye benzediğinin tam bir resmini veriyor. İşe alma yöneticileri iş tecrübenizi bilmek ister, ancak kişiliğinizi de bilmek isterler. En iyi özgeçmiş web siteleri yeteneklerinizi gösterip, birlikte yemek yemek isteyebilecekleri türünüzü gösterdiğinizi gösterebilir.
Seni daha kolay yapar. Diyelim ki işe alım yöneticileri adınızı bilmiyor, ancak istedikleri becerileri biliyorlar. Belirli, iyi yazılmış içeriğe sahip bir özgeçmiş web sitesi oluşturmak , aradığınız iş türlerine ilişkin arama sonuçlarında görünmenize yardımcı olur.
Web meraklısı olduğunuzu gösterir. Birçok iş tipi için dinozor olmadığınızı göstermek önemlidir. Özgeçmiş web sitesi oluşturmak, kariyer avınızı ciddiye aldığınızı, bir projeye zaman ayırdığınızı (ve başarıyla bitirdiğinizi!) Ve mevcut web trendlerini bildiğinizi gösterir. Workfolio'ya göre iş arayanların sadece % 7'si kişisel web sitelerine sahip , bu nedenle kendi özgeçmiş web siteniz sizi gerçekten paketten ayırmaya yardımcı olacak.
Çok daha eğlenceli. Kabul edelim, iş aramak zor. Sizi benzersiz ve nitelikli kılan her şeyi yalnızca birkaç sayfaya koymaya çalışırsınız, sonra bir yere bir yığın kağıda oturmak için gönderirsiniz. Özgeçmiş web sitenizi oluşturmak, proaktif olmanıza ve insanların kağıda gördüklerini değil, aslında kişiyi yansıtan bir şey oluşturmanıza olanak sağlar. Özellikle yaratıcı bir alandaysanız, kendi web sitenize sahip olmak, çalışmalarınızı anlattığınız kadar “göstermenize” izin verir.

WEB SİTENİZİ OLUŞTURUN

Özgeçmiş web sitesi oluşturma örneği
Birkaç soruyu cevaplayın, Jimdo web sitesi oluşturucusu sizin için bir özgeçmiş web sitesi hazırlayacaktır.

Özgeçmiş web siteniz hangi sayfalara sahip olmalıdır?
Bir sayfalık bir web sitesi oluşturabilir , özgeçmişinizden metni kopyalayıp yapıştırabilir ve bununla iş yapabilirsiniz. Ancak bu yaklaşımla, bir özgeçmiş veya CV web sitesinin potansiyel faydalarının çoğunu kaçırmış olursunuz.

Bunun yerine, web sitenize şu temel bölümlerle başlamanızı öneririz :

1. Anasayfa
Ana sayfanız kendinizi tanıtmak ve işe alım yöneticilerinin doğru yere geldiklerini bildirme şansınızdır. Adınızın ve unvanınızın / konumunuzun web sitenizin başlığında ve Başlık Metninde açıkça göründüğünden emin olun. O zaman kim olduğunuzu ve yaptığınız iş türlerini kısaca tanıtın.

Şaşılacak fotoğrafçılık veya görsellerin olduğu yaratıcı bir alanda değilseniz, arkaplanınızı basit, düz bir renk olarak tutmak, en ufak tefek bir kafa vuruşuyla. Sizin kadar sevimli, hiç kimse gerçekten yüzünüzün devasa bir patlamasını ana sayfada görmek istemiyor. İşte web sitesi arka plan için bazı ipuçları.

Jimdo ile birkaç soruya cevap veriyorsunuz ve akıllı sistem ihtiyacınız olan tüm sayfalarla sizin için web sitesini oluşturuyor. Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın; mevcut bilgilerinizi tek bir yerden kullanıma hazır hale getirelim.

2. Özgeçmiş / CV
Bazı insanlar özgeçmişlerinin tamamını ana sayfaya yerleştirmeyi sever. Bu yaklaşımın avantajı zaman kaybetmemesidir - işe alım uzmanlarına tam olarak aradıklarını başka bir yere tıklamak zorunda kalmadan verir. Ancak, özgeçmişinize web sitenizdeki kendi sayfasını vermek için de çalışır.

Bu sayfa en çok kağıt ve mürekkep özgeçmişinize benzeyecektir. Sayfayı bölümlere ve madde imli listelere bölmek için Metin Blokları kullanın. Bu sayfada basit tutmak en iyisidir. Bir özgeçmiş web sitesi birçok yaratıcı şey yapma şansı verse de, işe alım yöneticilerine aradıklarını sunmak istersiniz: Yaptıklarınızın basit bir listesi!

Jimdo Özgeçmiş
Metni gerçek hayattaki özgeçmişinizden doğrudan web sitenize kopyalamak kolaydır - ve arama motorlarının sizi bulabilmesini sağlar!

3. Referanslar
Çoğu durumda, işe alım yöneticilerinin sizin için ne kadar harika olduğunuzu duymaları için onları arayacağına dair bir referans listesi ve umut veriyorsunuz. Kendi web sitenizle, bu adımı atlayabilir ve mentorlarınızın ve meslektaşlarınızın sizinle ilgili düşüncelerini tam olarak gösterebilirsiniz. Bu şekilde insanlar, telefonu açmaya gerek kalmadan, birlikte çalışmayı sevdiğiniz şeyleri anlayabilirler.

Mentorlerinizden, meslektaşlarınızdan veya geçmiş müşterilerinizden, neden sizinle birlikte çalışmak istediklerini ve bu parçacıkları bu sayfaya dahil etmeleri konusunda kısa bir görüş bildirmelerini isteyin. Sahip olduğunuz referansları LinkedIn profilinizden de kopyalayabilirsiniz.

4. İş Örnekleri ve Başarıları
İyi bir özgeçmiş web sitesi hakkında harika olan şey, çalışmanızı sadece özet hakkında konuşmaktansa gösterebilmenizdir. Bu, çoğu özgeçmişi oluşturan resmi sıkıcı mermi noktalarından kurtulma şansınız. Yaratıcı veya görsel bir alandaysanız, bu sayfa fotoğraf, video veya işinize bağlantılar ekleyeceğiniz yerdir.

Daha geleneksel bir alandaysanız, yine de yaptığınız işten ve başardıklarınızdan örnekler verebilirsiniz. Kendinize “En çok neyin gurur duyuyorum?” Diye düşünün. “Ç3 kazancından% 25 daha fazla gelir elde etmek…” yerine, işverenlerin nasıl çalıştığını anlayabilmeleri için başarınızı açıklayıcı bir şekilde tanımlamaya çalışın.

5. İletişim Formu
İnsanların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırın. Bilgileriniz ve bir iletişim formu ile ayrı bir İletişim sayfası oluşturabilirsiniz. Veya iletişim bilgilerinizi web sitenizin alt kısmına veya kenar çubuğuna koyun. Bu şekilde her sayfada görünecek ve kimsenin onu özleyemeyeceği bir yol yok.

6. Özel Alan Adı
Kariyeriniz konusunda gerçekten ciddi olduğunuzu göstermek için, kesinlikle kendi kişisel alanınıza veya web sitesi adresinize yatırım yapın . İdeal olarak, isminizi bir .com olarak kapatabileceksiniz, ancak John Smith iseniz, muhtemelen işe yaramayacak (üzgünüm, John Smith!). com veya johnsmithconsulting.com. Kendi etki alanınızı nasıl seçeceğiniz konusunda daha fazla ipucu .

Özgeçmiş web sitenizi oluşturmak için daha fazla fikir
Özgeçmiş web sitenizdeki metnin eksik olmasını istemezsiniz, aksi halde, çekmeye çalıştığınız arama motorları sizi bulamaz. Ancak işler çok fazla ağırlaşıyor gibi geliyorsa, ekleyebileceğiniz şeyler hakkında daha fazla fikir:

Herhangi bir gazete makalesine veya sizinle ilgili basında çıkan haberlere bağlantılar .
Diğer web sitelerine yazdığınız parçalara bağlantılar .
Sunulan videolarınız ( elbette harika bir TED konuşmasına layık sunum yapan biri olduğunuzu varsayarak)
Kuru sayıları canlandıran kolay Infographics oluşturmak için Infogram veya Piktochart gibi bir servisi de kullanabilirsiniz .

WEB SİTENİZİ OLUŞTURUN

Web sitelerini devam ettirmek için yapılması ve yapılmaması gerekenler
Do hala indirme için “gerçek” özgeçmiş sunuyoruz. Bazı insanlar hala kağıt versiyonunu tercih ediyor (ya da işe alım sürecinde ilerledikçe ihtiyaç duyacaklar). Özgeçmişinizi veya PDF olarak indirmek üzere CV'nizi sunmak içinbir Dosya İndirme Öğesi kullanın.
Özgeçmişinizi çok fazla ayrı sayfaya bölmeyin. Eğitim için, deneyim için başka, beceriler için başka bir sayfaya ihtiyacınız yoktur. Bu sadece insanların kim olduğunu tam olarak görmek için birden çok kez tıklamaları gerektiği anlamına gelir. Hayatlarını kolaylaştırın ve tüm önemli bilgileri bir sayfaya koyun.
(İş için güvenli!) Sosyal medya profillerinize bağlantılar ekleyin.
Yararsız bilgiler yazmayın ya da doldurmayın. Özgeçmişlerin bir nedeni var ve CV'ler 1-2 sayfa. İşverenler sadece şartları istiyor. Aynı web siteniz için de geçerli.
Gururlu bir headshot olsun. Garip bir şekilde akrabalarınızı kırpıyorsanız veya bulanık bir şey gönderiyorsanız, daha iyi bir fotoğrafınıza yatırım yapma zamanı gelmiştir.
İçeriği unuttuğunuz tasarıma o kadar fazla zaman ayırmayın. Harika yazı tiplerine ve renklere sahip olabilirsiniz, ancak günün sonunda işi yapabilme becerisine sahip olmanız gerekir. Bu yüzden, kurşun noktalarınıza zaman harcamak ve deneyiminizi açık ve öz bir şekilde tanımlamak her zaman önemli.
İyi bir özgeçmiş web sitesi sizinle ve kariyerinizle birlikte gelişir
Özgeçmişiniz sadece bir PDF olduğunda, asla değişmeyecek veya güncellenmeyecek statik bir belgedir. Öte yandan, bir web sitesi yeni beceriler veya deneyimler kazandığınızda kolayca değiştirilebilir. Ve sonra, bu hayalinizdeki iş için işe alındıktan sonra, özgeçmiş web siteniz işlerini değiştirerek ve zevkleri değiştirerek kariyeriniz boyunca yanınızda olan profesyonel bir portföy sitesine dönüşebilir .

Müthiş özgeçmiş web sitelerinin daha fazla örnek mi arıyorsunuz? Bu Müşterileri Kazanan 8 Ajans ve Freelancer Web Sitesine göz atın .

Okuyucu Yorumları

0 Yorum